Garmin GLO

• rychly fix
    • male rozmery
    • informacne LED diody
    • brozurka nie je v CZ/SK

Ku kupe ma viedli dve veci. za 1.) Nebol som spokojny s GPSkou v telefone. Vypadavanie signalu v horsich podmienkach, presnost. za 2.) Mam velmi rad Locus na androide a nechcel som sa vracat k turistickej navigacii. Preto som vyskusal Garmin Glo. Skutocnost predcila moje ocakavania. Presnost skutocnych 1,5-2 metre. V horsich podmienkach 3-4 metre. GPS signal chytim v pohode aj v byte. Viac sa mi osvedcilo zapnut mock GPS cez aplikaciu bluetooth GPS ako priamo v locuse zapinat externu GPS aj ked paradoxne locus pri externej GPS mi ukazoval lepsiu presnost. Ale moze to byt len subjektivny dojem ci zhoda nahod. Jedinu nevyhodu povazujem nestastne informacne LED diody. Ked pri nabijani vam bude preblikavat oranzova a zelena farba a v brozurke sa docitate ze je chybna bateria alebo systemova chyba. Az zo zahranicnych diskusii som sa dozvedel ze je to OK. To by musela preblikavat rychlo. Skoda ze Garmin neimplementoval funkciu ukladania pozicii a tak ho pouzit aj bez mobilu. Ale o tom som vedell a neovplivnilo to moj vyber. Kazdopadne ma produkt milo prekvapil a doporucujem ho kazdemu na turistiku ci geocaching komu nestaci presnost v mobile a nechce si kupovat turisticku navigaciu. A taktiez doporucujem dokupit klip na opasok.

200 g

Garmin GLO™ 2 (prenosný bezdrôtový GPS/GLONASS prijímac)

• Rozmery jednotky: 1.78 x 4.19 x 7.72 cm
  • Hmotnost: 60.1 g
  • Technológia: GPS + GLONASS
  • WAAS: Áno
  • Frekvencia aktualizácie: 10 Hz
  • Presnost: 3 m
  • Kapacita batérie: 1150 mAh
  • Výdrž batérie: do 13 hod.
  • Horúci štart: 3-5 s
  • Teplý štart: 35 s
  • Studený štart: 60 s
  • Menovitý rozsah pracovnej rýchlosti: 0 – 800 kts (411 m/s)

GLO vám prináša to najlepšie z oboch svetov tým, že kombinuje GPS/GLONASS prijímace s Bluetooth® technológiou, takže si môžete vychutnat presné informácie o polohe na zariadeniach iPad, iPhone a Android.

Užite si presnost GPS + GLONASS v jednom zariadení

GLO môže prijímat informácie o polohe od oboch systémov GPS a GLONASS, takže môže zachytitt signál až z 24 satelitov. To umožnuje GLO prichytenie na satelity približne o 20% rýchlejšie a zostávajú v kontakte aj pri vysokej rýchlosti. A co viac, GLO aktualizuje svoje údaje o polohe 10x za sekundu - to je až 10x castejšie ako pri GPS prijímacoch v mnohých iných mobilných zariadeniach.

Nastavit a íst

Pomocou technológie Bluetooth, GLO bezdrôtovo spárujete so svojím mobilný zariadením. Stací umiestnit GLO v dosahu vášho mobilného zariadenia a pocas chvílky budete dodávat GLO údaje o polohe. Prístroj je vybavený batériou s výdržou až 13 hodín, takže sa môžete lokalizovat aj na tých najdlhších cestách. Nabíjanie GLO je hracka s priloženým mini USB káblom alebo s volitelným adaptérom do autozapalovaca. S volitelnou protišmykovou podložkou Garmin udržíte prijímac GLO stabilne na palubnej doske a v plnom dohlade na satelity.

• , zakúpené v Amio.sk

• presnosť
    • -Ponúka chipset s rýchlou odozvou.
    • -Výborne fixuje GPS a Glonass družice.
    • Má výrazne lepší príjem a stabilitu príjmu, ako GPS v mobiloch a trochu lepší ako v tabletoch.
    • Presnosť v dobrom dosahu družíc ponúka v rozmedzí: 1,2m 1,5m 1,8m a pri skreslenejšom výhľade 2,4 m.
    • V rámci jázd po Slovensku bol maximálne spoľahlivý.
    • Prednosťou vnímam aj to, že dokáže prenášať dáta o polohe 10 X za sekundu čo je z časti využiteľné pri kotrole rychlosti pokiaľ jazdíte v tolerancii D:
    • Sygic aplikácia ma odozvu v rámci načítania polohy 1,5 x za sekundu, čo by mohli v aktualizácii vylepšiť : )
    • Nevýhodou vnímam to, že nabíjať je možné zariadenie len v zapnutom stave a výdrž akumulátora vzhľadom na príkon chipsetu nie je príliš dlhá (mohli použiť akumulátor s vyššou kapacitou).

S kúpou som spokojný.

• , zakúpené v PC Ellano.sk