NaviLock NL-602U

TOP 35 v kategórii GPS lokátory

NaviLock NL-602U

Výprodej - BAZAR, náhradní balení Vráceno z testování. USB 2.0 GNSS přijímač na základě chipsetu u-blox 6 má zabudovanou anténu pro vysokou citlivost. Tento GNSS přijímač...
Info v obchode
Doporučená ponuka Conrad Electronic Česká republika, s.r.o.

Info v obchode1 816 neoverených recenziíĎalšie informácie

Produkt nemá žiadne parametre.

• , zakúpené v Internetový obchod Digicom 2012

• Presné a dosť rýchle načítavanie,USB pripojenie (žiadne baterky,nízka hmotnosť)
    • V niektorých prípadoch je nutnosť zmeny portu,kde je potrebná znalosť ovládania systémových prvkov..

Funkčné pod Windows 10.

• , zakúpené v sysnet.sk

• Pracuje super

pracuje super s navigaciov OpenCPN

Produkt nemá žiadne parametre.

Výprodej - BAZAR, náhradní balení

Vráceno z testování.

USB 2.0 GNSS přijímač na základě chipsetu u-blox 6 má zabudovanou anténu pro vysokou citlivost. Tento GNSS přijímač můžete použít s notebookem a vhodným softwarem pro navigaci.

Specifikace

• GLONASS: L1, 1602,5625 - 1615,5000 MHz
  • Přijímá signály až ze 50 satelitů najednou
  • Podporuje AssistNow online / offline, SBAS (WAAS,

• , prevzaté z Heureka.cz
    • Citlivý přijímač (osvědčená čipová sada)
    • Indikační LED
    • Magnet
    • Připojení přes USB
    • Dostatečně dlouhý kabel
    • Trochu složitější zprovoznění (hlavně ve windows)

Dlouhá léta jsem používal různé přístroje k podobnému účelu. Když potřebuju sériová data (třeba pro arduino), je GPS modul (holý modul) to pravé. Ale pro připojení k počítači se to musí převádět na USB (i pro počítač vybavený sériovou linkou by se musely převádět úrovně, to už je jednodušší usb<>uart převodník). Chtěl jsem tedy něco co by se připojovalo rovnou k USB, jako třeba starý holux (už má za sebou spoustu let a spoustu cest a podle toho vypadá). Tohle vypadalo, že je ono. Zprovoznění nebyla zrovna hračka. Ve windows je nezbytné nainstalovat ovladač (přestože na daném počítači jsem si myslel, že jsou snad už všechny myslitelné ovladače sériových portů, nebylo tomu tak), pak dostane normálně číslo COM a lze s ním komunikovat jako s čímkoliv jiným. No ono tak normálně to zase nešlo, myslím si, že jsem zkušený uživatel windows a najít na CD potřebné soubory mi dalo dost zabrat. V linuxu (včetně raspberry) neni potřeba instalovat nic, což je v návodu také inzerované. Tak jsem vzal svůj navigační sw a chtěl se připojit na /dev/ttyUSB0 a ono prý neexistuje. To jsem znejistěl, v linuxu takové zkuše nosti nemám a tak jsem čekal značné problémy (či to, že to nepůjde). Po vypsání dmesg (to je to, co se většinou dává na různé poradny, protože obsahuje potřebné info) a chvilce hledání jsem zjistil, že se tohle zařízení hlásí jako ACM, tedy je potřeba použít cestu /dev/ttyACM0. To jsem si oddechnul, že je to tak jednoduché (že můj sw nedetekuje porty ACM je asi jenom jeho chyba, je to už druhá třída sériových portů, o které vím, že je nedetekuje). Co mě překvapilo byla rychlost s jakou byl dostupný signál - opravdu pár sekund (i když byl bod označený ještě jako neplatný, trefil se do mnohem méně jak 100 metrů, což by bylo i pro platný bod poměrně dobré). Pak jsem zjistil, že to je tím, že si přijímač pamatuje poslední bod, který získal (nezačíná na severním geogeafickém pólu jako je u jiných přijímačů (včetně neo6) běžné), když jsem se marně snažil windows přesvědčit, že toto zařízení už musí znát (nešlo tedy o pravý cold start). Přesto metr od okna už nepatří mezi úplně ideální polohu. Moje nadšení opadlo, když jsem se vydal městem, to už se podobalo tomu, co znám od modulů neo-6 (měla by to být stejná čipová sada). Spíš teda mi po nějakém experimentování přišlo, že musím mít přijímač zhruba ve výši uší či očí, což působí na spolucestující jistě zvláštně (kde jinde vyzkoušet nejen přijímač, ale hlavně navigační sw než v autobuse), ale možná to byla jen náhoda zaviněná topologií terénu (než tím, že se počítá s umístěním na střeše auta). Kontrolní LEDka je za slunečného dne dost špatně vidět, ještě že je zvoleno blikání, to se s velkou námahou dá poznat. Jinak když nepraží slunce nebo za šera je to v pohodě. Opět pouze nepatrná komplikace, indikaci signálu dám do příští verze sw a tento problém odpadne. Za mě je to velmi užitečný přístroj, ale je potřeba si uvědomit, že to je jen přijímač, je k tomu potřeba vhodný sw (a hw) pro zamýšlěné použití (záznam trasy, navigace nebo orientace s podporou mapových podkladů a podobně). Pro mě to bylo přesně to, co potřebuju k raspberry a své aplikaci.

• , zakúpené v Internetový obchod Digicom 2012

Funkčné pod Windows 10.

• , zakúpené v sysnet.sk

• Pracuje super

pracuje super s navigaciov OpenCPN

Pre mna je dolezite ci softver ovladaca je kompatibilny s windovs XP , vista a 7.